Froiz Masa para pizzas Froiz
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1121kj (268 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1121kj (268 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 7.8g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.8g |
| Saturated Fat | 0.7g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 13.461538461538462% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 13.5% |
| Saturated Fat Value | 0.7g |
| Score | -1 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 1.8g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Vitakrone Salade De Thon Cocktail (Similarity score: 9.95)
- Crackers Bio Di Sorgo (Similarity score: 11.52)
- Napolina Spaghetti (Similarity score: 12.12)
- Saupiquet Rillettes De Thon Piment (Similarity score: 13.63)
- Efefirat Kichererbsen Getrocknet Pois Chiches Séchés (Similarity score: 13.70)
- Honig Spaghettini (Similarity score: 13.71)
- Marinoë Tartare D'algues (Similarity score: 15.89)
- Ah Biologische Linguine Integrali (Similarity score: 15.90)
- Pescanova Beignet De Calamars (Similarity score: 17.55)
- Auchan Pain De Campagne Tranché (Similarity score: 18.08)
- Auchan Pan De Molde (Similarity score: 18.36)
- Sabarot Petit Epeautre Sabarot (Similarity score: 18.59)
- Oroweat Organic Bio Con Semillas De Lino Y Centeno (Similarity score: 19.33)
- San Miguel Arroz Jasmine San Miguel (Similarity score: 19.40)
- Atún (Similarity score: 19.44)