Hubert La bonne barre force & énergie
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 837kj (201 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 837kj (201 calories/kcal) |
| Fiber | 3.83 |
| Fiber Points | 4 |
| Fiber Value | 3.83 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 9 |
| Proteins | 8.29g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.29g |
| Saturated Fat | 1.58g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 23.61733931240658% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 23.6% |
| Saturated Fat Value | 1.6g |
| Score | -3 |
| Sodium | 32mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 32mg |
| Sugars | 17.89g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 17.89g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- هارفست فوودز (ش م م) البوادي (Similarity score: 18.65)
- La Costeña Tamal De Elote (Similarity score: 23.69)
- Sunrype Fruits Et Chia (Similarity score: 24.13)
- Casarecce (Similarity score: 26.21)
- Terre Adélice Terre Adélice (Similarity score: 26.50)
- Thai Heritage Sauce Tomate Au Curry (Similarity score: 27.70)
- Veritas Bebida De Avena (Similarity score: 28.30)
- La Veggisserie Glace Praliné Riz Soufflé Caramel (Similarity score: 29.37)
- Eroski Salsa Yogur Especial Ensaladas (Similarity score: 29.65)
- Bytelady Publishing Superbo, Gelato, Hazelnut (Similarity score: 30.29)
- Emince De Fletan Fume (Similarity score: 31.27)
- Kind Breakfast Probiotics Orange Cranberry Bars (Similarity score: 31.67)
- Noble Bean Tempeh Original Soy (Similarity score: 32.29)
- Tesco Couscous (Similarity score: 32.36)
- Hacendado Helado Vegetal De Avena Sabor Vainilla (Similarity score: 32.61)
Ingredients List
- Wheat Flour
- Spice
- Sugar
- Honey
- Chocolate
- Apple
- Milk
- Spirulina
- Egg
- E500ii
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)