Jock Jock pâte à canelés doypack
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 992kj (238 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 992kj (238 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 10 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 2.7g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.7g |
| Saturated Fat | 1.4g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 25.454545454545453% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25.5% |
| Saturated Fat Value | 1.4g |
| Score | 9 |
| Sodium | 128mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 128mg |
| Sugars | 28g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 28g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Fantoche Sport Alfajor Chocolate (Similarity score: 21.68)
- Paris Brest (Similarity score: 23.13)
- Cookie Dough Batter, Cookie Dough Pieces & Chocolate Flake Dairy Free Frozen Dessert, Cookie Dough Lyfe (Similarity score: 26.38)
- Hdg,histoires De Glaces Glace Cacahuète (Similarity score: 26.84)
- Fortwenger Pain Epice Artisanal (Similarity score: 27.27)
- Daunat Crêpes Fraîches Aux Fruits Rouges (Similarity score: 28.80)
- Private Selection Apple Crumble (Similarity score: 31.42)
- Carrefour Pasteis De Nata Fruit Rouge (Similarity score: 31.86)
- Carrefour Éclair Choco (Similarity score: 32.23)
- Drew's Organic Dressing & Quick Marinade (Similarity score: 32.98)
- Eclair Au Chocolat (Similarity score: 33.71)
- Breyers, Unilever Peanut Butter With Reese's Peanut Butter Cup Pieces And A Fudge Swirl Frozen Dairy Dessert (Similarity score: 34.04)
- Eclairs Au Chocolat X4 (Similarity score: 34.22)
- Leaderprice Profiteroles (Similarity score: 34.39)
- Eclair Au Chocolat (Similarity score: 34.61)