Jolly Llama Coconut Cream Pops
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 883kj (212 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 883kj (212 calories/kcal) |
| Fiber | 2.6 |
| Fiber Points | 2 |
| Fiber Value | 2.6 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 2 |
| Proteins | 2.63g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.63g |
| Saturated Fat | 13.16g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 90.94678645473392% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 90.9% |
| Saturated Fat Value | 13.2g |
| Score | 13 |
| Sodium | 53mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 53mg |
| Sugars | 14.47g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 14.47g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Erhard Glace Bio (Similarity score: 12.98)
- Grandessa Bourbon Vanille Aroma (Similarity score: 14.82)
- Thiriet Glace Vanille Bourbon (Similarity score: 15.48)
- G7 Gelato (Similarity score: 18.58)
- Ice Cream Sandwich Neapolitan (Similarity score: 18.88)
- Carrefour Café Liégeois (Similarity score: 19.07)
- Jolly Llama Coconut Cream Pops (Similarity score: 19.52)
- Sammontana Barattolino Cioccolato (Similarity score: 19.66)
- The Fresh Market Cream Bars (Similarity score: 20.53)
- Gelatelli Ice Cream Sandwich Neapolitan (Similarity score: 20.70)
- Glacetta Glacetta Cappuccino (Similarity score: 21.06)
- Siviero Maria, G7 Cappuccino (Similarity score: 21.66)
- Monoprix Tiramisu À La Framboise (Similarity score: 21.80)
- Gremma Smietankowe Lody Z Polskiej Smietanki (Similarity score: 22.24)
- V Love Plant Based Coffee Caramel Swirl (Similarity score: 22.68)
Ingredients List
- Coconut Cream
- Water
- Cane Sugar
- Cocoa Powder
- Vanilla
- Stabiliser
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)