la ibense Tarta Helada al Whisky
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1213kj (290 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1213kj (290 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 22 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 5g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 62.5% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 62.5% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 22 |
| Sodium | 136mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 136mg |
| Sugars | 39g |
| Sugars Points | 8 |
| Sugars Value | 39g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Kroger Banana Cream Pie (Similarity score: 19.78)
- Colun Manjar (Similarity score: 24.81)
- Rich Products Corp Creamy Vanilla Ice Cream, Rippled With Caramel & Crushed Praline Pecans, On A Fudge Topped Chocolate Cookie Crust, With Whipped Topping, Caramel Drizzle & Chocolate Flavored Drizzle Sundae Premium Ice Cream Cake, Caramel Turtle (Similarity score: 24.89)
- Lidl Les Surgelés Éclairs Café (Similarity score: 26.75)
- Unicorn Ice Cream Cake Creamy Pink And Blue Swirled Cake Batter Flavored Ice Cream Layered With Delicious Confetti Cake Crowned With Whipped Topping, Fun Sprinkles And A Sweet Pink Drizzle , Unicorn (Similarity score: 27.55)
- Tops Ice Cream Sandwiches, Mint Chip (Similarity score: 27.56)
- Hill Country Fare Sandwiches (Similarity score: 27.56)
- Tillamook Tillamook, Tillamookies, Ice Creams Sandwiches, Oregon Strawberry (Similarity score: 28.21)
- Cheesecake (Similarity score: 28.43)
- Mochi Té Matcha (Similarity score: 28.43)
- Les Confitures De Haute Soule Confiture De Lait (Similarity score: 28.78)
- Éclairs Au Chocolat (Similarity score: 29.60)
- Dulce De Leche Pastelero 980 Grs (Similarity score: 30.14)
- Tres Pupusas Llc Cheesecake (Similarity score: 30.52)
- Churro Tons Of Toppings Buried In Soft Ice Cream, Churro (Similarity score: 30.57)