La Maison des Délices Sirop Fruit de la Passion
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1151kj (276 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1151kj (276 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 13 |
| Sodium | 36mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 36mg |
| Sugars | 63g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 63g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Réauté Chocolat,réauté Meringues Saveur Fraise (Similarity score: 7.62)
- Réauté Chocolat,réauté Meringues Saveur Framboise (Similarity score: 10.35)
- Southern Style Sweet Tea (Similarity score: 14.27)
- Tiptree Rasberry Seedless Jam (Similarity score: 16.56)
- Half & Half (Similarity score: 19.19)
- Bosco Chocolate Syrup (Similarity score: 22.92)
- Bosco Chocolate Syrup (Similarity score: 23.45)
- River Trail Gummy Bears (Similarity score: 23.69)
- Cora Boisson Concentré Pour Soda Saveur Limonade (Similarity score: 23.95)
- Pickerd Orangen Paste (Similarity score: 24.59)
- Myprotein Organic Maple Syrup (Similarity score: 25.09)
- Ottogi, Ottogi Corporation Honey Ginger Tea (Similarity score: 27.04)
- Weis, Weis Markets Inc Weis, Gummi Peach Rings (Similarity score: 27.77)
- Pajottenlander Sirop De Pomme Poire (Similarity score: 28.98)
- Asda Maple Syrup (Similarity score: 29.47)