La Manufacture des Belles Glaces Glace parfum barbe à papa et ses cristaux de sucre roses
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 860kj (206 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 860.0kj (206 calories/kcal) |
| Fiber | 0.37 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.37 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 2 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 2.0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.37g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.37g |
| Saturated Fat | 8.52g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 89.87341772151898% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 89.9% |
| Saturated Fat Value | 8.5g |
| Score | 15 |
| Sodium | 48.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 48.0mg |
| Sugars | 25.48g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 25.48g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- La Manufacture Des Belles Glaces Glace Parfum Barbe À Papa Avec Cristaux De Sucre Rose (Similarity score: 2.83)
- La Manufacture Des Belles Glaces Glace Parfum Barbe À Papa Avec Cristaux De Sucre Rose (Similarity score: 2.83)
- La Manufacture Des Belles Glaces Glace Parfum Barbe À Papa Avec Cristaux De Sucre Rose (Similarity score: 2.83)
- Sorbet (Similarity score: 8.86)
- G7 Tartufo Nero (Similarity score: 9.83)
- Glace (Similarity score: 10.23)
- Coop Qualité & Prix,qualité & Prix,coop Soft Ice Vanille Griotte (Similarity score: 11.10)
- Carrefour Galletas (Similarity score: 11.70)
- Jeden Tag Spaghetti Eis (Similarity score: 11.96)
- Dia Helado Stracciatella Gelado (Similarity score: 12.57)
- Leone Crème Glacée (Similarity score: 13.06)
- Carrefour Glace Façon Stracciaella (Similarity score: 13.54)
- Caramel Cookie Gelato (Similarity score: 14.27)
- Thiriet Glace Café (Similarity score: 15.35)
- Langnese Cremissimo Schwarzwälder Kirsch (Similarity score: 15.54)