La Manufacture des Belles Glaces Omelette norvégienne rhum et raisins
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 899kj (215 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 899.0kj (215 calories/kcal) |
| Fiber | 0.44 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.44 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 11 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4.02g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.02g |
| Saturated Fat | 3.79g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 67.43772241992883% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 67.4% |
| Saturated Fat Value | 3.8g |
| Score | 11 |
| Sodium | 68.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 68.0mg |
| Sugars | 27.36g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 27.36g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Spring Creek Holdings Llc Ice Cream, Strawberry (Similarity score: 7.27)
- Airheads Air Heads, Ice Cream, Cherry, Cherry (Similarity score: 7.27)
- Air Heads Air Heads, Ice Cream, Orange, Orange (Similarity score: 7.27)
- Airheads Air Heads, Ice Cream, Green Apple, Green Apple (Similarity score: 7.27)
- Air Heads Ice Cream, Air Heads, Watermelon (Similarity score: 7.27)
- Spring Creek Holdings Llc Air Heads, Ice Cream, Pink Lemonade, Pink Lemonade (Similarity score: 7.27)
- Toupargel Crème Glacée Au Rhum (Similarity score: 8.31)
- Wal Mart Stores Inc Cheesecake Ice Cream (Similarity score: 8.67)
- U Crème Glacée 3 Chocolats (Similarity score: 9.87)
- Perry's Ice Cream Company Inc Perry's Ice Cream, Premium Ice Cream, Super Hero (Similarity score: 10.04)
- Kemps, Kemps Llc Ice Cream (Similarity score: 10.13)
- Sammontana Barattolino Ricordi Dalla Costiera (Similarity score: 10.79)
- Fieldbrook Foods Corp Ice Cream (Similarity score: 10.92)
- Clover Valley Ice Cream (Similarity score: 10.92)
- Cherry Flavored Ice Cream With Cherry Halves And A Hint Of Rum Flavor (Similarity score: 11.08)