Licanda la posta Marmellata di arance amare
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 891kj (213 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 891kj (213 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.6g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.6g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 12 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 51g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 51g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Cotton Candy (Similarity score: 5.89)
- Vista Doro Vista Doro, Craft Beer Jam (Similarity score: 5.89)
- Tamarind Syrup (Similarity score: 5.89)
- Robert Rothschild Farm Fruit Spread (Similarity score: 6.04)
- Drink More Good Inc Hand Crafted Syrup (Similarity score: 6.78)
- Waffle Lady Inc Syrup (Similarity score: 9.99)
- Waffle Lady Peach Cobbler Syrup (Similarity score: 9.99)
- La Vieja Fabrica Mermelada De Zanahoria (Similarity score: 10.07)
- Peculiar Country Amish Collection Old Fashioned Jam (Similarity score: 10.40)
- Minturn Merchandise Llc The Minturn Saloon, Jelly, Jalapeno Pepper (Similarity score: 10.40)
- El Corte Ingles Gelée De Rosas (Similarity score: 11.34)
- 365 Everyday Value, Whole Foods Market Inc 365 Everyday Value, Organic Conserve, Blackberry (Similarity score: 11.58)
- Cascadian Farm, Small Planet Foods Inc Cascadian Farm Organic Strawberry Fruit Spread (Similarity score: 11.58)
- Clearly Organic Organic Grape Fruit Spread (Similarity score: 11.58)
- Stonewall Kitchen, Stonewall Kitchen Ltd Stonewall Kitchen, Classic Fruit Spread Jam, Seedless Blackberry (Similarity score: 11.58)