LIDL,Alpen fest style Brie spitzen croquette au brie
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1213kj (290 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1213kj (290 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | Yes |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8.8g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.8g |
| Saturated Fat | 8.9g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 52.352941176470594% |
| Saturated Fat Ratio Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio Value | 52.4% |
| Saturated Fat Value | 8.9g |
| Score | 10 |
| Sodium | 288mg |
| Sodium Points | 3 |
| Sodium Value | 288mg |
| Sugars | 6.9g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 6.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Marketside Cheesesteak Pretzel Melt (Similarity score: 11.62)
- Bake One Strudel Lace (Similarity score: 13.49)
- Bowties Kale & Cheese Appetizers (Similarity score: 15.91)
- Target Stores 3 Cheese Ravioli (Similarity score: 16.86)
- Raley's Five Cheese Tortelloni (Similarity score: 17.73)
- Forever Cheese Mitica, Miticrema Spreadable Sheep's Milk Cheese (Similarity score: 17.86)
- Tortillas (Similarity score: 18.48)
- Hawaiian Sweet Rolls (Similarity score: 19.34)
- 12 Sweet Hawaiian Rolls (Similarity score: 19.34)
- Globus Weckmann (hefeteiggebäck) (Similarity score: 19.60)
- Despi,dv Sas Quiche Lorraine (Similarity score: 21.52)
- Pandan Paratha (Similarity score: 22.86)
- Galette Des Rois Poire Caramel (Similarity score: 23.55)
- Pie (Similarity score: 23.69)
- Leclerc Pains Aux Raisins (Similarity score: 23.90)