lidl Cone saveur crème brûlée
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1209kj (289 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1209kj (289 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 21 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.6g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.6g |
| Saturated Fat | 10.1g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 84.16666666666667% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 84.2% |
| Saturated Fat Value | 10.1g |
| Score | 21 |
| Sodium | 96mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 96mg |
| Sugars | 31.7g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 31.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Algida Cornetto (Similarity score: 15.39)
- Carrefour Tiramisu Au Café (Similarity score: 17.35)
- Nestle, Motta Maxibon (Similarity score: 20.52)
- Gelato D'italia Biscotto Panna (Similarity score: 20.61)
- Gelato D'italia Biscotti Panna E Cacao (Similarity score: 21.47)
- Profiteroles (Similarity score: 21.78)
- Big Dipper Strawberry Burst (Similarity score: 21.83)
- Profiteroles (Similarity score: 22.82)
- Tiramisu Au Spéculoos (Similarity score: 23.51)
- Hit,familia,nestle,фронери България Hit Vanilla Strawberry (Similarity score: 23.58)
- Michel Et Augustin Super Mousse (Similarity score: 23.92)
- Michel Et Augustin Super Mousse Au Chocolat Noir (Similarity score: 23.92)
- Carrefour Mix Conos Vainilla Y Chocolate (vainilla) (Similarity score: 24.31)
- Nestlé Lion Glace (Similarity score: 24.94)
- Nestlé, Lion 4 Bûchettes Glacées Lion (Similarity score: 24.95)