Lidl, Lovilio Mozzarella Mini
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1029kj (246 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1029.0kj (246 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | Yes |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 18.9g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 18.9g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0.0% |
| Saturated Fat Value | 0.0g |
| Score | 0 |
| Sodium | 240.0mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 240.0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Hamburger Buns With Sesame Seeds, Sesame Seeds (Similarity score: 17.68)
- Mjay's Specialty Baked Foods Inc Old World, Pocket Pita Breads (Similarity score: 19.04)
- 100% Whole Grain Naan Soft And Pillowy Flatbreads, Whole Grain (Similarity score: 19.46)
- Campos Atún Claro En Aceite De Girasol (Similarity score: 19.81)
- Le Choix Du Président Filets D’aiglefin Sauvage Panés (Similarity score: 22.17)
- Large White Pitta Bread (Similarity score: 23.42)
- Père Dodu Crousti Nuggets De Poulet Chapelure Riz Souffle (Similarity score: 24.37)
- Naturaplan Mozzarella (Similarity score: 26.87)
- Odyssee Odyssee, Filet De Cabillaud Panees, 4 500 G (Similarity score: 28.10)
- Oleander Hummus (Similarity score: 28.92)
- Seapak Battered Shrimp (Similarity score: 29.60)
- Gut & Günstig Norwegische Lachsfilets Pfeffer (Similarity score: 29.65)
- Qualité & Prix Mozzarella (Similarity score: 29.70)
- Garlic Sauce (Similarity score: 30.31)
- Reduced Sodium Whole Grain Bread (Similarity score: 30.48)