Rillettes de poulet à l'estragon
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1151kj (276 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1151kj (276 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 10 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 15.34g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 15.34g |
| Saturated Fat | 7.43g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 31.563296516567547% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 31.6% |
| Saturated Fat Value | 7.4g |
| Score | 5 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0.19g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.19g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pescamar Calamars À La Sauce Américaine (Similarity score: 12.60)
- Linco Cheese Pie (Similarity score: 14.81)
- Auchan Farfalle (Similarity score: 18.40)
- Corril, Plus, Aldi Cordons Bleus De Poulet (Similarity score: 20.38)
- €co+,eco+ Tagliatelles (Similarity score: 21.11)
- Saint Jean Tagliatelles (Similarity score: 21.40)
- Rosquillas Xeitosas (Similarity score: 21.49)
- Lustucru,lustucru Sélection Feuilles De Lasagnes Aux Oeufs Frais (Similarity score: 21.55)
- Terrine De Campagne (Similarity score: 21.66)
- Vasseur Saucisson À L'ail Fumé De Pays, L'unité De 300g (Similarity score: 22.30)
- Saint Jean Tagliatelles Fraiches (Similarity score: 23.41)
- Tagliatelles Aux Oeufs Frais Réfrigérées (Similarity score: 23.41)
- Italiamo Calamarata (Similarity score: 23.73)
- Breakfast Bar (Similarity score: 24.67)
- Maffei Orecchiette (Similarity score: 24.82)