Liquirizia Purissima
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1289kj (309 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1289.0kj (309 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 11g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 11.0g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20.0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20.0% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 0 |
| Sodium | 196.0mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 196.0mg |
| Sugars | 3.1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Tronchetti Pastilles De Réglisse (Similarity score: 0.00)
- Pan Aceite De Oliva (Similarity score: 15.74)
- Uncle John's Bakery Tea Bread (Similarity score: 19.14)
- Sunshine Burgers Falafel 3 Organic Veggie Burgers (Similarity score: 22.01)
- Pietro Castelli Conchiglioni (Similarity score: 24.82)
- Houmous Aux Citrons (Similarity score: 25.08)
- Le Houmous Aux Zestes De Citron (Similarity score: 25.08)
- Maayane Caviar D'aubergines (Similarity score: 25.37)
- Le Monde Des Crêpes Crêpe Sucrées (Similarity score: 25.38)
- Bofrost Gaufres De Bruxelles (Similarity score: 25.44)
- Sardine In Olio Di Oliva (Similarity score: 25.73)
- Maayane Caviar D'aubergine (Similarity score: 26.06)
- Netto Sardines Au Citron (Similarity score: 26.08)
- Ciro Bruschetta Caviar D'aubergine Sans Gluten (Similarity score: 26.42)
- Les Tartinables Caviar D'aubergine (Similarity score: 26.42)