MakBush Drip coffee
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 845kj (202 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 845kj (202 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 14g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 14g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -3 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pain À La Farine De Châtaigne (Similarity score: 11.17)
- Son De Blé (Similarity score: 11.35)
- Nomen Arroz Bomba (Similarity score: 12.02)
- Fresubin Fresubin (Similarity score: 12.65)
- Gnocchi Di Patate Badia (Similarity score: 13.85)
- Horvat Gnocchis Horvat (Similarity score: 13.93)
- Baker's Corner Baking Cocoa (Similarity score: 14.32)
- Priano,aldi Fettucce (Similarity score: 14.36)
- Casino Pavé De Saumon (Similarity score: 14.71)
- Auchan Pave De Saumon Le Poissonnier (Similarity score: 14.71)
- Le Poissonnier,auchan Pavés De Saumon Atlantique Nourris Sans Ogm (Similarity score: 14.75)
- Veggiecraft Farms Sweet Potato Pasta Penne (Similarity score: 14.97)
- Pesto Oriental (Similarity score: 14.97)
- Grand Frais Pave De Saumon (Similarity score: 15.03)
- Farfalle (Similarity score: 15.13)