Horvat Gnocchis HORVAT
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 849kj (203 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 849kj (203 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 6g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 6g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 3.3333333333333335% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 3.3% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | -1 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0.1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Farine De Chataignes (Similarity score: 7.45)
- Hacendado Ensaladilla Rusa (Similarity score: 7.81)
- Pesto Oriental (Similarity score: 8.08)
- Pain À La Farine De Châtaigne (Similarity score: 8.24)
- Lambert De Seyssel Royal Seyssel Cuvée Privée Brut 2015 (Similarity score: 9.52)
- Neo Botanica (Similarity score: 10.63)
- Neo Botanica Golosinas Smoothie Piña Y Mango (Similarity score: 10.95)
- Goya Fried Plantains Tostones (Similarity score: 11.41)
- Goya Tostones Fried Plantains (Similarity score: 11.41)
- Cottage Cheese (Similarity score: 11.57)
- Nomen Arroz Bomba (Similarity score: 11.61)
- Organic Yellow Corn Street Taco Tortillas (Similarity score: 12.28)
- Gnocchi Di Patate Badia (Similarity score: 12.28)
- Makbush Drip Coffee (Similarity score: 13.93)
- Wholly Veggie! Chou Fleur Buffalo (Similarity score: 14.18)
Ingredients List
- Wheat Flour
- Water
- Salt
- Spice
- E330
- Sunflower Oil
- Fresh Egg
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)