Makro premium Croquetas de bacalao receta casera
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 904kj (217 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 904kj (217 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 7 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 6.9000000953674g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.9g |
| Saturated Fat | 4.8000001907349g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 56.47059047923412% |
| Saturated Fat Ratio Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio Value | 56.5% |
| Saturated Fat Value | 4.8g |
| Score | 3 |
| Sodium | 160.000002384184mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 160mg |
| Sugars | 4.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 4.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Hacendado Sandwich Nata Sin Azucares (Similarity score: 13.80)
- Hacendado Sandwich De Nata Sin Azúcares (Similarity score: 20.14)
- Ravioli (Similarity score: 20.59)
- Nestlé,la Laitière La Laitière Le Grand Pot Mousse Chocolat Au Lait (Similarity score: 22.54)
- 4 Chaussons Aux Pommes (Similarity score: 22.75)
- Auchan Tarte Aux Poireaux (Similarity score: 25.93)
- Brioche Pasquier, Pasquier 10 Eclairs Fondantes Au Café (Similarity score: 26.60)
- Walgreens Sea Salt Caramel Toffee Crunch Ice Cream (Similarity score: 27.13)
- Leclerc Pizza Végétarienne (Similarity score: 27.14)
- Castelli Mini Mozzarella Balls (Similarity score: 27.27)
- Stuffed Salmon With Spinach & Feta (Similarity score: 27.75)
- La Laitière,nestlé Tourbillon De Mousse (Similarity score: 28.34)
- Casper's Ice Cream Inc Premium Ice Cream (Similarity score: 28.50)
- Cheese Ravioli (Similarity score: 29.03)
- Cheese Ravioli (Similarity score: 29.03)