Motta,Nestlé Extrême panna
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1259kj (301 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1259kj (301 calories/kcal) |
| Fiber | 1 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 4g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 68.75% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 68.8% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 18 |
| Sodium | 108.00000000000001mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 108mg |
| Sugars | 26g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 26g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Häagen Dazs Tiramisu Speculoos (Similarity score: 8.39)
- Magnum, Unilever Ice Cream Bars (Similarity score: 13.50)
- Lidl Gelatelli, Erdbeer Crisp (Similarity score: 13.66)
- Tillamook Tillamook, Ice Cream, Speculoos Cookie Caramel (Similarity score: 13.88)
- Ahold Vanilla Sundae Cones (Similarity score: 14.14)
- Ringo,sammontana Ringo (Similarity score: 14.69)
- Nutty Buddy Sundae Cones (Similarity score: 15.33)
- Chocolatey Coated & Ice Cream Loaded Bars (Similarity score: 15.38)
- French Silk Pie French Silk Chocolate Ice Cream; Whipped Creme & Fudge Swirls; Dark Chocolate Flakes; Pie Pieces; Dark Chocolate Curls; Chocolaty Fudge Bunnies (Similarity score: 15.57)
- Klein's Real Kosher Classic Treat Ice Cream Nutty Cone (Similarity score: 15.75)
- Frisco Extreme Mini New (Similarity score: 16.13)
- Ice Cream Cone (Similarity score: 16.52)
- Magnum Mágnum Sándwich (Similarity score: 16.58)
- Love Some Celebration Ice Cream Cake, Chocolate, Chocolate (Similarity score: 18.44)
- Olde Fashioned Just Dipped Vanilla And Vanilla With Fudge Ice Cream Sundae Cones Covered In Chocolate Just Dipped, Just Dipped (Similarity score: 19.37)