Mushroom ravioli
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1084kj (260 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1084kj (260 calories/kcal) |
| Fiber | 2.8 |
| Fiber Points | 2 |
| Fiber Value | 2.8 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0.8999999999999999 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.9 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 7 |
| Proteins | 9.26g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9.26g |
| Saturated Fat | 0.93g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 25.135135135135133% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25.1% |
| Saturated Fat Value | 0.9g |
| Score | -4 |
| Sodium | 60mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 60mg |
| Sugars | 1.85g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.85g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pain Pita Pita Bread (Similarity score: 16.03)
- Tortellini Freschi Alla Carne (Similarity score: 16.62)
- Organic Protein Chocolate Peanut Butter Granola (Similarity score: 17.00)
- Zen Monkey Overnight Strawberry Oatmeal With Almond Milk (Similarity score: 20.08)
- Lachsfilet (Similarity score: 20.46)
- Tsd Sales & Distribution Chicken Leg Quarters (Similarity score: 23.58)
- Tyson Chicken Leg Quarters (Similarity score: 23.58)
- Chicken Leg Quarters (Similarity score: 23.58)
- Gold Leaf,usda Chicken Leg Quarters (Similarity score: 23.58)
- Baketree Mini Turnover Snack (Similarity score: 23.60)
- Baketree Baketree, Fruit Bites Puff Pastry, Apple (Similarity score: 23.91)
- Pates Fraiches (Similarity score: 24.29)
- La Campagna,icewind Tagliatelle (Similarity score: 24.71)
- Le Gaulois Hauts Cuisses De Poulet Blanc En Caissette S At (Similarity score: 25.41)
- Almond Choc Protein Cookie (Similarity score: 25.72)
Ingredients List
- Flour
- Rice Flour
- Salt
- Canola Oil
- Extra Virgin Olive Oil
- Seasonal Wild Mushrooms
- Parmesan
- Romano Cheese
- Onion
- Leek
- Parsley
- Liquid Egg
- Spice
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)