Pan autentica para capirotada
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 954kj (229 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 954kj (229 calories/kcal) |
| Fiber | 1.8 |
| Fiber Points | 1 |
| Fiber Value | 1.8 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 7.02g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.02g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -1 |
| Sodium | 237mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 237mg |
| Sugars | 1.75g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.75g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pommes De Terre Sautees (Similarity score: 19.07)
- Mercadona Focaccia De Calabaza Descatalogado (Similarity score: 19.68)
- Coop Creamy Coleslaw (Similarity score: 19.75)
- European Breads Bakery European Breads Bakery, Barley Quinoa Bread (Similarity score: 20.37)
- Lidl Cod Fish Fingers (Similarity score: 21.63)
- Elevation Brands Llc Lan's Kids, Trust Made Simple, Breaded Chicken Nuggets Meal (Similarity score: 22.41)
- Gut & Günstig, Gut & Günstig Pazifische Schollenfilets (Similarity score: 22.64)
- Tesco Vegetable Samosas (Similarity score: 22.77)
- Terrine Végétale Aux Orties (Similarity score: 23.14)
- Terrine Végétale Aux Orties (Similarity score: 23.14)
- Sainsbury's Beetroot Quinoa And Kale Falafel (Similarity score: 23.63)
- Marks And Spencer, Marks & Spencer Traditional Coleslaw (Similarity score: 25.28)
- Mccain Crispy French Fries (Similarity score: 26.21)
- Père Dodu Tenders Panure Aux Corn Flakes (Similarity score: 26.71)
- Forssan Perunasalaatti (Similarity score: 26.72)
Ingredients List
- Fortified Wheat Flour
- Water
- Salt
- Dry Yeast
- Granulated Sugar
- E282
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)