Pan integral de khorasan
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1017kj (244 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1017kj (244 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8.49g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.49g |
| Saturated Fat | 0.41g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 22.16216216216216% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 22.2% |
| Saturated Fat Value | 0.4g |
| Score | -1 |
| Sodium | 139.99999999999997mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 140mg |
| Sugars | 1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Cocktail Colombian Empanadas (Similarity score: 12.84)
- Profiteroles (Similarity score: 16.47)
- Baguette (Similarity score: 18.35)
- U Baguette De Campagne, U, 1 Pièce (Similarity score: 24.97)
- Four Seasons Lattice Pie (Similarity score: 25.12)
- Waitrose 2 British Chicken Breast Fillet Kievs (Similarity score: 26.55)
- La Belle Iloise Thon Blanc Germon À L'huile D'olive Et À L'ail (Similarity score: 27.45)
- La Belle Îloise Thon Blanc Germon À L'huile D'olive Et À L'ail (Similarity score: 27.45)
- Leaderprice Profiteroles (Similarity score: 27.62)
- Carte Nature Nems Au Poulet (Similarity score: 27.63)
- Éclairs Au Chocolat X2 (Similarity score: 28.05)
- Arroyabe Ventresca De Atún Claro En Aceite De Oliva (Similarity score: 28.09)
- Quality Bakery Products Inc Pineapple Pie (Similarity score: 28.50)
- Cake Veggie Aux Légumes Du Soleil (Similarity score: 30.50)
- Abbott's Abbott's Village Bakery Grainy Wholemeal (Similarity score: 34.27)