Panna Cotta
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1130kj (271 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1130kj (271 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3g |
| Saturated Fat | 10g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 71.42857142857143% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 71.4% |
| Saturated Fat Value | 10g |
| Score | 16 |
| Sodium | 56.00000000000001mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 56mg |
| Sugars | 20g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 20g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Il Viaggiator Goloso Panna Cotta Al Caramello (Similarity score: 0.00)
- Cadbury Dairy Milk Ice Cream Bar (Similarity score: 12.37)
- Country Dairy Premium Ice Cream (Similarity score: 12.59)
- Rains L'onctueux Café Rians (Similarity score: 13.66)
- Migros Glace Vanille (Similarity score: 14.69)
- Coop Profiteroles (Similarity score: 14.71)
- Nestlé Princesa Tarta De La Abuela (Similarity score: 14.90)
- Crème Glacée À La Vanille En Sandwich (Similarity score: 15.58)
- Hacendado Helado Fresa Nata (Similarity score: 15.77)
- Häagen Dazs Haagen Dazs Coconut Chocolate (Similarity score: 16.64)
- K Favourites Chocolate Brownie Premium Ice Cream (Similarity score: 16.72)
- We The Pie People Llc Jc's Pie Pops, Frozen Cream Dessert Pops (Similarity score: 16.74)
- Vanilla Ice Cream (Similarity score: 17.01)
- Coop,qualité & Prix Glace Caramel Avec Morceaux De Caramel (Similarity score: 17.37)
- Fraisier Traiteur (Similarity score: 17.41)