Papa john's salads & produce, cheesecake delight, strawberry
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 870kj (208 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 870kj (208 calories/kcal) |
| Fiber | 0.8 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.8 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.18g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.18g |
| Saturated Fat | 9.02g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 82.14936247723132% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 82.1% |
| Saturated Fat Value | 9g |
| Score | 15 |
| Sodium | 49mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 49mg |
| Sugars | 23.92g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 23.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Dia Helado Stracciatella Gelado (Similarity score: 7.84)
- Pilpa L'infini Duo De Vanilles (Similarity score: 7.93)
- Miko Rêve D'hiver (Similarity score: 9.78)
- Leone Crème Glacée (Similarity score: 10.53)
- Fresh Mint Chocolate Chip Gelato (Similarity score: 10.67)
- Smooth & Creamy Gelato (Similarity score: 10.69)
- White Mint Candy Cane Gelato, White Mint Candy Cane (Similarity score: 10.78)
- Holiday Peppermint Gelato (Similarity score: 10.78)
- Supersol Glace Vanille (Similarity score: 11.27)
- Mozian & Associates Inc Fiorello's, Artisan Gelato, Strawberry (Similarity score: 12.13)
- Gaby's Farm Gaby's Farm, Gourmet Tropical Fruit Ice Cream (Similarity score: 12.62)
- Double Chocolate Gelato (Similarity score: 13.02)
- Vanilla Gelato (Similarity score: 13.81)
- Pilpa Buchettes 3 Chocolats X6 Pilpa (Similarity score: 14.22)
- G7 Tartufo Nero (Similarity score: 14.69)
Ingredients List
- Strawberry Creme Base
- Strawberry Topping
- Whipped Topping
- Cheesecake
- Whipped Topping
- Strawberry
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)