Petit navire Filets de maquereaux à poêler
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1084kj (260 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1084kj (260 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 21g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 21g |
| Saturated Fat | 4.9g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 25.789473684210527% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25.8% |
| Saturated Fat Value | 4.9g |
| Score | 3 |
| Sodium | 120mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 120mg |
| Sugars | 0.4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Iswari Hierba De Trigo En Polvo (Similarity score: 21.98)
- Rugen Fisch Rugen Fisch, Herring Fillets In Tomato Sauce (Similarity score: 22.36)
- A Churrusquiña Atún Blanco En Aceite De Oliva (Similarity score: 23.07)
- Perrin Ravioli À La Daube Provencale, La Barquette De 330 Gr (Similarity score: 23.72)
- Yuu'n Mee Lachsfilets ';natur'; (Similarity score: 29.01)
- Lachsfilets (Similarity score: 29.35)
- Picard 2 Cailles Farcies Au Bloc De Foie Gras De Canard Semi Désossées Surgelées (Similarity score: 30.97)
- Bimbo Pan Con Centeno (Similarity score: 31.26)
- Tagliatelle All’uovo (Similarity score: 31.38)
- Grefusa Pipas Al Punto De Sal (Similarity score: 31.59)
- Tesco British Pork Belly Slices (Similarity score: 34.40)
- Bimbo Bollos Artesano (Similarity score: 35.02)
- Mar Terra Pan De Molde Blanco (Similarity score: 35.09)
- Alstertor Alstertor, Herring Fillets In Tomato Sauce (Similarity score: 35.35)
- Dippin' Stix Dippin' Stix, Sliced Apples, Peanut Butter & Chocolate (Similarity score: 35.82)