Rillettes de thon aux poivrons grillés
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 954kj (229 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 954kj (229 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 14g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 14g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 64.70588235294117% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 64.7% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 13 |
| Sodium | 172mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 172mg |
| Sugars | 2.2g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Latte Maremma Mozzarella (Similarity score: 14.98)
- U Mini Mozzarella (17% Mg) (Similarity score: 18.46)
- The Co Operative, Ktc Red Lentils (Similarity score: 19.34)
- Ironmaxx Nutrition, Lidl Proteinbar Brownie (Similarity score: 19.66)
- Reggia Mozzarella (Similarity score: 19.69)
- Spiga Ciliegine Di Mozzarella Spiga (Similarity score: 21.09)
- Fresca D'oro Mozzarella (Similarity score: 21.15)
- Pâturages Mozzarella Billes (Similarity score: 21.31)
- Franprix Mozzarella Mini Billes (Similarity score: 21.31)
- B2in Croissant Recto (Similarity score: 21.46)
- Bioverde 100g Mozzarella Originale D Italie (Similarity score: 21.87)
- Nuova Castelli Mozzarella (17% Mg) (Similarity score: 21.87)
- Castelli Mozzarella (Similarity score: 21.87)
- Tous Les Jours Mozzarella (Similarity score: 22.30)
- Milbona Mozzarella (Similarity score: 22.71)