Rios,Penny market,Eskigel, Penny Premium tiramisù
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 854kj (205 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 854kj (205 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.6g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.6g |
| Saturated Fat | 6.7g |
| Saturated Fat Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio | 79.76190476190476% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 79.8% |
| Saturated Fat Value | 6.7g |
| Score | 13 |
| Sodium | 52.00000000000001mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 52mg |
| Sugars | 26g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 26g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Bûche Glacée Saveur Crème Brûlée (Similarity score: 7.32)
- Eskiss Eskiss Bûche Glacée (Similarity score: 8.96)
- Gb Glace,unilever Gb Glace 88 (Similarity score: 9.76)
- Thiriet Glace Café (Similarity score: 10.55)
- Pilpa,pilpa Création Omelette Norvégienne (Similarity score: 12.01)
- Carrefour Galletas (Similarity score: 12.20)
- U Saveurs, U Dessert Glacé Façon Panna Cotta Alla Fragola Saveurs (Similarity score: 12.54)
- Clover, Clover Stornetta Farms Inc Ice Cream (Similarity score: 13.29)
- Sorbet (Similarity score: 13.44)
- Glace Chocolat Noir (Similarity score: 13.86)
- Mövenpick Eiscreme, Schwarzwälder Kirsch (Similarity score: 13.99)
- Cremissimo Cremissimo Schokoheld (Similarity score: 14.16)
- Toupargel Bûche Glacée Crème Brûlée (Similarity score: 14.55)
- Carrefour Citron Citron Vert (Similarity score: 14.57)
- Carte D'or Glace Crème De Vanille, Les Authentiques (Similarity score: 15.36)