Saveurs du Vercors Confit d'oignon
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 858kj (206 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 858kj (206 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 45 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 45 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 1 |
| Proteins | 0.8g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.8g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 11 |
| Sodium | 4.3999999999999995mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 4.4mg |
| Sugars | 46.7g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 46.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Den Gamle Fabrik Hallon & Rabarber Marmelad (Similarity score: 6.01)
- Den Gamle Fabrik Appelsin Marmelad (Similarity score: 6.13)
- Santa Rosa Santa Rosa (Similarity score: 9.05)
- Santa Rosa Confettura Extra Di Fragole (Similarity score: 9.16)
- La Vieja Fabrica Mermelada De Frambuesas (Similarity score: 9.62)
- La Vieja Fábrica Mermelada De Frambuesas (Similarity score: 9.62)
- Gilbert Confiture Myrtille (Similarity score: 9.86)
- Confiture Myrtille Sauvage (Similarity score: 9.89)
- Fruttalpina Confettura Extra Di Valtellina Di Fragole (Similarity score: 9.89)
- El Corte Inglés Mermelada De Cereza (Similarity score: 9.97)
- Santa Rosa Confettura Extra Di Fichi (Similarity score: 10.05)
- Schwartau Samt Soft Lilac Kirsch Cassis (Similarity score: 10.96)
- La Grande Epicerie De Paris Préparation De Fruits Cerise Montmorency De France (Similarity score: 11.00)
- Confettura Di Fichi Neri (Similarity score: 11.14)
- Epicerie Epicerie Sucrée Confitures Bio (Similarity score: 11.42)