Savia de palmera canaria
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1238kj (296 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1238kj (296 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 14 |
| Sodium | 100mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 100mg |
| Sugars | 72.5g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 72.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Auchan Stevia Édulcorant De Table (Similarity score: 30.77)
- Hacendado Sirope De Fresa (Similarity score: 33.86)
- Cologran (Similarity score: 35.08)
- Robertson's Lemon Curd (Similarity score: 37.32)
- Natursoy Sirope Flor De Coco (Similarity score: 37.70)
- Biona Organic Coconut Blossom Nectar (Similarity score: 37.80)
- De Traay Sirop De Dattes (Similarity score: 40.85)
- Bandar Foods Llc Sweet Mango Dipping Sauce (Similarity score: 41.19)
- Of Victorio Snow Cone Syrups Made In Usa (Similarity score: 41.75)
- Of Victorio Snow Cone Syrups Made In Usa (Similarity score: 41.75)
- Karo Karo Vainilla (Similarity score: 42.40)
- First Street, Smart & Final Iris Corporation First Street, Gummy Blue Shark (Similarity score: 42.74)
- Meridian Organic Fairtrade Molasses (Similarity score: 43.10)
- Rossmann Kokosblüten Sirup (Similarity score: 43.49)
- Sweet And Sour Fruit Flavored Snacks, Citrus (Similarity score: 45.12)