Thiriet Cuisse de canard de barbarie
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1050kj (251 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1050kj (251 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 17g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 17g |
| Saturated Fat | 5.5g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 27.500000000000004% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 27.5% |
| Saturated Fat Value | 5.5g |
| Score | 3 |
| Sodium | 64mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 64mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Premium Angus Beef Pub Style Burgers (Similarity score: 10.88)
- Lidl Haut De Cuisse De Poulet (Similarity score: 13.48)
- Ground Beef Patties (Similarity score: 14.80)
- Burgers (Similarity score: 15.12)
- Certified Angus Beef Chuck & Brisket Beef Patties (Similarity score: 15.13)
- No Name 100% Angus Beef Burgers, Angus Beef (Similarity score: 15.13)
- Ground Beef Chuck (Similarity score: 15.13)
- Ground Beef 80% 20% (Similarity score: 15.13)
- Coleman Natural Ground Pork (Similarity score: 15.13)
- Ground Beef (Similarity score: 15.13)
- Ground Beef (Similarity score: 15.13)
- Cuisses De Canard (Similarity score: 16.99)
- Angus Beef & Beef Patties (Similarity score: 17.11)
- Angus Beef & Beef Patties (Similarity score: 17.11)
- Jbs Usa Llc Ground Beef (Similarity score: 17.23)