Thiriet Omelette norvegienne
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 895kj (214 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 895kj (214 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 11 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.4g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.4g |
| Saturated Fat | 3g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 63.82978723404255% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 63.8% |
| Saturated Fat Value | 3g |
| Score | 11 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 32g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 32g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Dia Helado De Dulce De Leche (Similarity score: 7.44)
- Eskiss,marque Repère Vrac Gourmand Vanille Speculoos (Similarity score: 11.59)
- Morane Glaces Chocolat (Similarity score: 11.75)
- Sambazon Inc Sambazon, Creamy Sorbet, Acai Chocolate + Chocolate Chip (Similarity score: 14.18)
- Erhard Mochis Glacés Citron Yuzu (Similarity score: 15.22)
- Gelato Amarena (Similarity score: 15.24)
- Just Ripe Banana Premium Frozen Fruit Bars Dipped In Rich Chocolate Coating, Just Ripe Banana (Similarity score: 16.39)
- G7 Bacio Con Nocciole Intere Tostate (Similarity score: 17.40)
- G7 Bacio (Similarity score: 17.40)
- Jampi Buche Glacee Truffee Chocolat 700ml Noel (Similarity score: 17.48)
- Conad Tartufo Nero (Similarity score: 17.50)
- Premium Ice Cream (Similarity score: 17.59)
- Raimo Glace Artisanale Chocolat Noir (Similarity score: 17.77)
- U Crème Glacée Au Café Gourmand (Similarity score: 17.95)
- Chocolate Covered Strawberry Sweet Strawberries And Rich Fudge Flakes Dipped In Strawberry Real Premium Ice Cream (Similarity score: 19.04)