Thiriet Tartelettes Framboises Meringuées
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1084kj (260 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1084kj (260 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.4g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.4g |
| Saturated Fat | 5.3g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 64.63414634146342% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 64.6% |
| Saturated Fat Value | 5.3g |
| Score | 13 |
| Sodium | 96mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 96mg |
| Sugars | 21g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 21g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Häagen Dazs Strawberry Cheesecake (Similarity score: 7.79)
- Hood Ice Cream (Similarity score: 10.43)
- Ultra Premium Ice Cream (Similarity score: 11.78)
- Ben & Jerry's, Unilever Caramel Ice Cream With A Swirl Of Caramel & Fudge Covered Caramel Chunks, Triple Caramel Chunk (Similarity score: 12.20)
- Rich & Creamy Ice Cream (Similarity score: 13.77)
- Cora Profiteroles (Similarity score: 14.10)
- By Sainsbury's Bramley Apple Crumble (Similarity score: 14.12)
- Raspberry Cheesecake Flavored Ice Cream With A Graham Cracker Swirl & Cheesecake Pieces (Similarity score: 14.71)
- Pierre's Chef's Signature Ultimate Ice Cream (Similarity score: 14.72)
- Bonta Divina Bonta' Saint Honoré (Similarity score: 15.39)
- Tillamook Really Creamy Ice Cream (Similarity score: 15.45)
- Maison Prolainat Crème Glacée (Similarity score: 15.45)
- Nestle Paletas Carlos V (Similarity score: 15.61)
- Fraisier X2 (Similarity score: 15.94)
- Trianon (Similarity score: 15.94)