Thiriet Tiramisu
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1038kj (249 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1038kj (249 calories/kcal) |
| Fiber | 0.6 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.6 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.8g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.8g |
| Saturated Fat | 8.2g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 63.07692307692307% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 63.1% |
| Saturated Fat Value | 8.2g |
| Score | 16 |
| Sodium | 64mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 64mg |
| Sugars | 23g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 23g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Dmk Eis Gmbh,american American Premium Ice Cream (chocolate Cookies, Salted Caramel, Macadamie Nut) (Similarity score: 6.80)
- Häagen Dazs Helado Coffee Häagen Dazs (Similarity score: 8.02)
- Black Sesame Organic Ice Cream (Similarity score: 8.42)
- Grycan,lody Od Pokoleń Lody Czekoladowe (Similarity score: 8.60)
- Lody Jak Dawniej,bracia Koral Lody Caffe Latte (Similarity score: 8.92)
- Gelatti Cookie Dough (Similarity score: 8.92)
- White Pepper Chocolate Chip Organic Ice Cream (Similarity score: 9.07)
- Häagen Dazs Vanilla Crème Glacée À La Vanille (Similarity score: 9.28)
- Häagen Dazs Vanilla (Similarity score: 9.28)
- Al Gelato Chicago Gelato (Similarity score: 9.29)
- Häagen Dazs Ice Cream Vanilla & Cream (Similarity score: 9.44)
- Mint Ice Cream With Pieces Of Semi Sweet Chocolate Super Premium Ice Cream, Mint Ice Cream With Pieces Of Semi Sweet Chocolate (Similarity score: 10.26)
- Tiramisu (Similarity score: 11.51)
- Ben & Jerry's B&j 465ml Chocolate Twist (Similarity score: 11.58)
- Open Nature, Glencourt Inc Open Nature, Ice Cream, Vanilla (Similarity score: 11.92)