Lody jak dawniej,Bracia Koral Lody caffe latte
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1036kj (248 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1036kj (248 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.3g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.3g |
| Saturated Fat | 10g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 66.66666666666666% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 66.7% |
| Saturated Fat Value | 10g |
| Score | 17 |
| Sodium | 68mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 68mg |
| Sugars | 24g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 24g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Al Gelato Chicago Gelato (Similarity score: 6.57)
- Rich Products Corporation Ice Cream Cake (Similarity score: 8.55)
- Thiriet Tiramisu (Similarity score: 8.92)
- Fresh & Easy Ice Cream (Similarity score: 10.25)
- Black Sesame Organic Ice Cream (Similarity score: 10.67)
- Alden's Organic Ice Cream (Similarity score: 10.71)
- Häagen Dazs Helado Coffee Häagen Dazs (Similarity score: 10.97)
- Oriental Market Dorayaki De Crema Y Fresa (Similarity score: 11.20)
- Mint Flavored Ice Cream With Chocolate Chips (Similarity score: 11.30)
- White Pepper Chocolate Chip Organic Ice Cream (Similarity score: 11.40)
- Fazer,pingviini Domino (Similarity score: 11.85)
- Dmk Eis Gmbh,american American Premium Ice Cream (chocolate Cookies, Salted Caramel, Macadamie Nut) (Similarity score: 12.34)
- Ice Cream (Similarity score: 12.59)
- Brioche Pasquier 10x120g Tarte Tatin Individuelle Pasquier (Similarity score: 13.03)
- Haägen Dazs Haagen Dazs Extraaz Cookie Douglas Dynamo (Similarity score: 13.13)
Ingredients List
- Stabiliser
- E466
- E407
- Colour
- Peanut
- Nut
- Cream
- Sugar
- Butter
- Skimmed Milk Powder
- Glucose Syrup
- Glucose
- Emulsifier
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)