Toupargel 4 Batonnets Geants Panna Cotta Fruits Rouges
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1297kj (310 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1297kj (310 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.4g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.4g |
| Saturated Fat | 12.1g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 64.02116402116403% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 64% |
| Saturated Fat Value | 12.1g |
| Score | 19 |
| Sodium | 68mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 68mg |
| Sugars | 28.1g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 28.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Tartelette Poires Amandes (Similarity score: 10.73)
- High Road Ice Cream (Similarity score: 11.45)
- Sundaes Best Hot Fudge Sauce (Similarity score: 12.30)
- Marks & Spencer 4 Chocolate &vanilla Ice Cream Cones (Similarity score: 14.03)
- Klondike, Unilever Ice Cream Bars (Similarity score: 14.32)
- Häagen Dazs Belgian Chocolate (Similarity score: 15.62)
- Dia Almond Helado De Chocolate Con Almendra Sabor Vainilla (Similarity score: 15.89)
- Thiriet Select Geant Vanille (Similarity score: 16.85)
- Magnum Magnum (Similarity score: 17.23)
- Ice Cream Bar (Similarity score: 17.64)
- Coop Cornet Glacé Chocolat (Similarity score: 18.99)
- Sam's Choice Mint Bark Moose Tracks Ice Cream (Similarity score: 19.08)
- Gelatelli Gelatelli (Similarity score: 19.11)
- Magnum, Unilever Ice Cream Bars (Similarity score: 19.18)
- Casino Bio,casino Mousse Au Chocolat Noir (Similarity score: 19.21)