Wicked kitchen Asparagus & peppercorn ravioli
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1024kj (245 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1024.0kj (245 calories/kcal) |
| Fiber | 4.3 |
| Fiber Points | 4 |
| Fiber Value | 4.3 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 18 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 18.0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 3.1g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3.1g |
| Saturated Fat | 7.6g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 60.317460317460316% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 60.3% |
| Saturated Fat Value | 7.6g |
| Score | 8 |
| Sodium | 200.0mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200.0mg |
| Sugars | 0.7g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.7g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Petrella Petrella (Similarity score: 19.72)
- Table Talk Pies Old Fashioned Peach Pie, Peach (Similarity score: 26.41)
- Food Club Peach Pre Baked Pie, Peach (Similarity score: 30.63)
- Sweet P's Peach Pie (Similarity score: 30.63)
- Bayernland Mozzarella Bayernland (Similarity score: 31.83)
- Nature Active Bio Bio Ravioli (Similarity score: 32.11)
- Bertel 5 Crêpes De Froment Pommes Poêlées (Similarity score: 33.11)
- Les Galettes Bertel 2 Crêpes De Froment Pommes Poêlées (Similarity score: 33.23)
- Kiri,bel Délice (Similarity score: 33.50)
- Apple Pie (Similarity score: 33.82)
- Crêmet D’anjou (Similarity score: 34.02)
- Corman,balade,savencia Balade Vital Doux (Similarity score: 34.35)
- Balade,corman,savencia Vital Doux (Similarity score: 34.35)
- Robert Esposito Ravioli Ricotta Epinard (Similarity score: 34.44)
- Pie (Similarity score: 34.45)