Wicked Millionaires sundae
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1162kj (278 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1162kj (278 calories/kcal) |
| Fiber | 4.9 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 4.9 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 1.78g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 1.78g |
| Saturated Fat | 9.4g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 78.33333333333333% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 78.3% |
| Saturated Fat Value | 9.4g |
| Score | 12 |
| Sodium | 120mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 120mg |
| Sugars | 18.3g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 18.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Milbona,lidl Profiteroles, Sauce Au Chocolat Noir (Similarity score: 13.54)
- Decò Biscotto Gelato Vaniglia (Similarity score: 15.56)
- Key Food Key Food, Sundae Cones (Similarity score: 16.99)
- Leader Price Tiramisù Italien (Similarity score: 17.45)
- Cora Cappuccino (Similarity score: 17.86)
- Dolce Mama Dolce Mama Tiramisu (Similarity score: 18.49)
- Tiramisù (Similarity score: 19.61)
- Dolce Pasticceria Tiramisu Tradizionale (Similarity score: 19.61)
- Délisse,marque Repère Tiramisu (Similarity score: 20.71)
- Italiamo Cappuccino Dessert, Kaffee (Similarity score: 22.01)
- Reina Cheesecake Fresa (Similarity score: 22.59)
- Fresh & Easy Chocolate Cream Pie (Similarity score: 22.85)
- Vanilla Frozen Dairy Dessert Cones, Vanilla (Similarity score: 25.67)
- Desserissimes Religieuses Au Café (Similarity score: 25.77)
- Target Stores Coffee Toffee Crunch Ice Cream (Similarity score: 25.94)