Wonder, Wonder Fruit Wonder fruit, dried asian pears
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1004kj (240 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 1004kj (240 calories/kcal) |
| Fiber | 8 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 8 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 1 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 20g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 20g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Reese's Reese Dessert Bar Mix (Similarity score: 18.85)
- Susanita Maíz Soplado (Similarity score: 19.10)
- Kentucky Proud Cranberry Orange (Similarity score: 19.10)
- Gelée De Pommes (Similarity score: 19.33)
- Sunsweet Fruit Packs Mediterranean Apricots (Similarity score: 22.20)
- Coop,betty Bossi Marrons Dans Une Sauce Caramel (Similarity score: 22.61)
- Postres Maestro Paleño Tarta Mus Queso Y Fresa (Similarity score: 22.88)
- Premium Quality Roxy Gateau Fourré Au Thé Vert (Similarity score: 27.90)
- Alis Co Melnplūmes Bez Kauliņiem (Similarity score: 28.57)
- Pariani Pâte De Noix Vertes Confites (Similarity score: 28.80)
- Dried Prunes (Similarity score: 28.91)
- Gaia Pain De Céréales Germées (Similarity score: 29.17)
- Matino Matino (Similarity score: 29.93)
- Kim Senf, Süßer (Similarity score: 30.32)
- Sun Sunflowers Kernels Caramel Bar (Similarity score: 30.56)
Ingredients List
- Subarashii Kudamono Gourmet Asian Pears Grown Lehigh Valley
- Pa
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)