zaczarowany ogród fasola biała
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 936kj (224 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 936kj (224 calories/kcal) |
| Fiber | 7.8 |
| Fiber Points | 5 |
| Fiber Value | 7.8 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 8 |
| Proteins | 6.3g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 6.3g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | -5 |
| Sodium | 132mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 132mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Sprouted 12 Grain Breads (Similarity score: 15.80)
- Sprouted Ezekiel (Similarity score: 17.26)
- Trs Boiled Red Kidney Beans (Similarity score: 24.78)
- Sendal Chleb Żytni Razowy (Similarity score: 29.00)
- Trader Giotto's Pizza Dough Low Fat (Similarity score: 29.45)
- Rotini & Red Sauce (Similarity score: 30.71)
- Веселина Тиквички С Млечен Сос (Similarity score: 30.73)
- Filetti Di Sgombro (Similarity score: 30.96)
- Hogaza De Centeno (Similarity score: 31.76)
- Trader Joe's Classic English Muffins (Similarity score: 31.98)
- Whole Wheat English Muffins (Similarity score: 32.59)
- Cornatur,migros Quorn Hot Dog (Similarity score: 32.80)
- Ahold Breaded Bay Scallops (Similarity score: 34.53)
- Rolmer Carpaccio De Saumon Marine Aux Baies (Similarity score: 35.72)
- Carpaccio De Saumon (Similarity score: 35.85)
Ingredients List
- Water
- Salt
- Antioxidant
- E300
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)