Oat for whipping
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1121kj (268 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1121kj (268 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | Yes |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.10000000149012g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.1g |
| Saturated Fat | 25g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 89.28571428571429% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 89.3% |
| Saturated Fat Value | 25g |
| Score | 15 |
| Sodium | 100mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 100mg |
| Sugars | 5.3000001907349g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 5.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Breyers, Unilever Carb Smart Ice Cream Bars (Similarity score: 31.04)
- Hopla (Similarity score: 32.02)
- Trevalli,coperlat Idee Di Soia Da Montare (Similarity score: 32.03)
- Wieluń Mój Ulubiony (Similarity score: 33.11)
- Eliges Cono De Vainilla Y Chocolate (Similarity score: 36.50)
- Tiramisu 2 X (180g) (Similarity score: 36.70)
- Chef Dessert Tiramisù (Similarity score: 36.77)
- Mucci Soft Ice Cones Vanille Erdbeer (Similarity score: 38.41)
- Good Humor, Unilever Good Humor, Oreo, Frozen Oreo Dessert Cone, Naturally And Artificially Flavored (Similarity score: 39.52)
- Good Humor, Oreo, Frozen Dessert Cone Made With Oreo Wafer Pieces, Naturally & Artificially Flavored (Similarity score: 39.52)
- Alteza Helado Sin Azucares Añadidos (Similarity score: 40.82)
- Emmi Bontà Divina Profiteroles (Similarity score: 41.10)
- U Saveurs, U Profiteroles Saveurs (Similarity score: 41.78)
- Bonta Divina Bonta Divina Profiteroles X2 +1 Gratuit Ea (Similarity score: 41.90)
- The Fresh Ice Cream Company Llc Steve's, Ice Cream, Thai Peanut Butter Pretzel (Similarity score: 42.57)