Hopla
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1117kj (267 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1117kj (267 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.5g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.5g |
| Saturated Fat | 22g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 95.65217391304348% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 95.7% |
| Saturated Fat Value | 22g |
| Score | 16 |
| Sodium | 120mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 120mg |
| Sugars | 12g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 12g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Trevalli,coperlat Idee Di Soia Da Montare (Similarity score: 0.28)
- Tiramisu 2 X (180g) (Similarity score: 26.51)
- Chef Dessert Tiramisù (Similarity score: 26.55)
- Leone Rainbow Unicorn Cônes (Similarity score: 31.81)
- Oat For Whipping (Similarity score: 32.02)
- Dia Mini Sandwich Sabor Nata (Similarity score: 32.67)
- Leader Price 4 Cônes Noix De Coco (Similarity score: 32.84)
- Sammontana Cinque Stelle Caffè (Similarity score: 33.20)
- Italiamo Dessert Lemon Meringue (Similarity score: 34.17)
- Carrefour Mini Clasico Sabor Nata Mini Classic Saveur Crème (Similarity score: 35.08)
- El Corte Ingles Sándwich De Helado Sabor A Nata (Similarity score: 36.81)
- Somosierra Sandwich Sabor Nata Chocolate (Similarity score: 37.78)
- Mamma Maria Profiteroles (Similarity score: 39.12)
- Breyers, Unilever Carb Smart Ice Cream Bars (Similarity score: 39.54)
- So Delicious Dairy Free, So Delicious Coconutmilk Non Dairy Frozen Dessert Sandwiches (Similarity score: 41.47)