Panna Cotta al caramello
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1159kj (278 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1159kj (278 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.1g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3.1g |
| Saturated Fat | 10.2g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 73.91304347826086% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 73.9% |
| Saturated Fat Value | 10.2g |
| Score | 17 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 19.6g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 19.6g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Nestlé,extrême Extrême L'original Parfum Crème Brûlée & Éclats Caramélisés (Similarity score: 9.17)
- Carrefour Barista Moka (Similarity score: 11.24)
- Coop Glaces Chocolats (Similarity score: 12.40)
- Coop Glace À La Creme Chocolat (Similarity score: 12.40)
- Bofrost Mini Tiramisù (Similarity score: 12.61)
- Magnum Magnum Glace Bâtonnet Double Mochaccino 4x352ml (Similarity score: 13.03)
- K Classic,dmk Eis Gmbh Maxx Joghurt Himbeere (Similarity score: 13.26)
- Sandwich Eis (Similarity score: 13.66)
- Tiramisu With Ladyfingers (Similarity score: 14.30)
- Tiramisu Made With Ladyfingers Infused With Coffee, Sweetened With Rich Zabaglione & Mascarpone & Dusted With Cocoa Powder (Similarity score: 14.30)
- Erhard Buche Glacée (Similarity score: 15.68)
- Mövenpick Schwarzwälder Kirsch (Similarity score: 15.92)
- Grandessa Chocolat (Similarity score: 16.18)
- Bontà Divina Cinnamon Latte (Similarity score: 16.22)
- Magnum Magn 88ml Dbl Hazel (Similarity score: 16.43)