Rund & suna
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1046kj (250 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1046kj (250 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 9g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9g |
| Saturated Fat | 0.5g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 25% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25% |
| Saturated Fat Value | 0.5g |
| Score | 0 |
| Sodium | 200mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200mg |
| Sugars | 3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- De Angelis Piu Voglia Tortelloni Alla Ricotta E Spinaci (Similarity score: 14.37)
- Terrine De Thon Aux Oignons (Similarity score: 14.94)
- Fresh Spinach Dip (Similarity score: 17.78)
- La Belle Iloise Sardines Sans Arêtes À L'huile D'olive Et À La Tomate (Similarity score: 18.15)
- La Belle Iloise Sardines Sans Arêtes À L'huile D'olive Et À La Tomate (Similarity score: 18.15)
- La Compagnie Bretonne Du Poisson Filets De Maquereau Marinés Au Muscadet (Similarity score: 19.80)
- Compagnie Bretonne Du Poisson Filets De Maquereaux Marinés Au Muscadet (Similarity score: 20.17)
- Filets De Maquereaux Au Vin Blanc (Similarity score: 20.17)
- Mavrommatis Pita Pain Libanais Complet (Similarity score: 21.11)
- Sainsburys, By Sainsbury's, Sainsbury's, Sokolow Polish Ham (Similarity score: 21.48)
- Chicken &chorizo Empanadas (Similarity score: 21.81)
- Alipende Pan Blanco Sin Bordes (Similarity score: 21.98)
- Eclair Vanille (Similarity score: 22.34)
- Filetto Di Salmone (Similarity score: 22.42)
- Fairway Pesto Alla Genovese (Similarity score: 23.12)