Alipende Bizcochos de soletilla
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1247kj (299 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1247kj (299 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 11 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 6.4g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 6.4g |
| Saturated Fat | 0.7g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 25.925925925925924% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25.9% |
| Saturated Fat Value | 0.7g |
| Score | 11 |
| Sodium | 220.00000000000003mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 220mg |
| Sugars | 27.8g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 27.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- La Filo Bizcochos De Soletilla Lafilo (Similarity score: 2.23)
- La Filo Bizcochos Soletilla (Similarity score: 5.75)
- La Filo Bizcochos De Soletilla (Similarity score: 13.98)
- Right Start Banana Mini Muffin Loaf (Similarity score: 18.18)
- La Dulcera Toledana Bizcochos Soletilla (Similarity score: 19.27)
- American Classic Chocolate Whole Ring Cake (Similarity score: 23.58)
- Crêpes De Froment (Similarity score: 24.16)
- Tropical Assortment Mini Cupcakes (Similarity score: 28.50)
- Racine Danish Kringles Kringle (Similarity score: 29.27)
- Rocky Mountain Pies Mince Lattice Pie (Similarity score: 29.77)
- Sweet City Sweet City, Black & White Cookie (Similarity score: 30.70)
- Panettone Vegano (Similarity score: 31.08)
- U Saveurs, U Crêpes De Froment Saveurs (Similarity score: 31.10)
- Racine Danish Kringles Racine Danish Kringles, Kringle, Raspberry (Similarity score: 32.50)
- Brossard Brossard Mon Pain D Epices Au Miel 360g El (Similarity score: 32.83)