Atelier Georget Amandine aux poires
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1172kj (281 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1172kj (281 calories/kcal) |
| Fiber | 3 |
| Fiber Points | 3 |
| Fiber Value | 3 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 4.9g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 4.9g |
| Saturated Fat | 7.1g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 50.71428571428571% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 50.7% |
| Saturated Fat Value | 7.1g |
| Score | 12 |
| Sodium | 112.00000000000001mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 112mg |
| Sugars | 19g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 19g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Cookie Overload Extra Indulgent Ice Cream (Similarity score: 13.11)
- Ashby's Sterling Ice Cream Ice Cream (Similarity score: 14.82)
- Ben & Jerry's,unilever Ben & Jerry's Glace Pot Topped Bretzel Palooza 470ml (Similarity score: 16.37)
- S'more Yardage Premium Ice Cream (Similarity score: 16.45)
- Ben & Jerry's,unilever Bob Marley's One Love (Similarity score: 18.17)
- Friendly Ice Cream Corp Friendly's Peanut Butter Candy Pieces (Similarity score: 18.25)
- Carrefour Amandine Aux Poires Poires Williams (Similarity score: 18.48)
- Migros Selection Caramel & Sel Des Alpes (Similarity score: 18.53)
- Alden's Organic Chocolate Chip Ice Cream Sandwich (Similarity score: 18.86)
- Mercadona Tarta De La Abuela (Similarity score: 19.20)
- Pasteis De Natas (Similarity score: 19.20)
- San Martin Tarta De La Abuela (Similarity score: 19.26)
- Campfire Toasted S'mores (Similarity score: 20.65)
- Häagen Dazs Helado Macadamia Nut Brittle Häagen Dazs (Similarity score: 20.68)
- Krema Sirop D’erable (Similarity score: 20.85)