Auchan Cuisses de poulet crues Auchan
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 849kj (203 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 849kj (203 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 17g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 17g |
| Saturated Fat | 4.9g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 32.66666666666667% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 32.7% |
| Saturated Fat Value | 4.9g |
| Score | 1 |
| Sodium | 4mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 4mg |
| Sugars | 0.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pouce,auchan Cuisse De Poulet Crue Surgelée (Similarity score: 5.70)
- Hacendado Ensalada (Similarity score: 11.51)
- Delhaize Salade De Poulet (Similarity score: 17.30)
- Charal Entrecote (Similarity score: 17.43)
- Saumon (Similarity score: 18.12)
- La Sablaise Rillettes De Saumon Fume La Sablaise (Similarity score: 20.17)
- Charal Tournedos Dans Le Filet (Similarity score: 20.19)
- 7fresh,7เฟรช,7 11,cp,ซีพี,cpram เบอร์เกอร์ ข้าวกล้องไก่แซ่บ (Similarity score: 20.36)
- Bonarea Jamón Serrano Gran Reserva (Similarity score: 21.43)
- Marque Repère,férial Entrecôte (Similarity score: 21.96)
- Picard Bouchées De Poulet Au Saté (Similarity score: 22.75)
- Cordon Bleu (Similarity score: 23.31)
- Msc Filet De Saumon Sauvage Avec Peau (Similarity score: 23.89)
- Jambon À L Ancienne (Similarity score: 23.91)
- Maison Torres Rillettes De Poulet (Similarity score: 24.61)