Delhaize Salade de poulet
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 854kj (205 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 854kj (205 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 5 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 12g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 12g |
| Saturated Fat | 3.8g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 23.75% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 23.8% |
| Saturated Fat Value | 3.8g |
| Score | 0 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 1.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Cordon Bleu (Similarity score: 7.43)
- Picard Bouchées De Poulet Au Saté (Similarity score: 10.08)
- Saumon (Similarity score: 14.85)
- Msc Filet De Saumon Sauvage Avec Peau (Similarity score: 14.90)
- Pouce,auchan Cuisse De Poulet Crue Surgelée (Similarity score: 16.42)
- Auchan Cuisses De Poulet Crues Auchan (Similarity score: 17.30)
- 7fresh,7เฟรช,7 11,cp,ซีพี,cpram เบอร์เกอร์ ข้าวกล้องไก่แซ่บ (Similarity score: 17.47)
- U Coeurs De Filets De Saumon Atlantique (Similarity score: 18.54)
- Juanola Propolis Con Regaliz (Similarity score: 18.97)
- Crousti Vol Crousti Vol (Similarity score: 19.00)
- La Sablaise Rillettes De Saumon Fume La Sablaise (Similarity score: 19.16)
- Juanola Propólis Con Miel Y Zinc Sabor Eucalipto (Similarity score: 19.90)
- Casino Riz Rond (Similarity score: 20.01)
- Hacendado Ensalada (Similarity score: 20.54)
- Carrefour 4 Pavés Saumon Atlantique (Similarity score: 20.92)