Auchan Pan de molde
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1109kj (266 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1109kj (266 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 9g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9g |
| Saturated Fat | 0.5g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 16.666666666666664% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 16.7% |
| Saturated Fat Value | 0.5g |
| Score | -1 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 5g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pescanova Beignet De Calamars (Similarity score: 8.45)
- Mondo Natura Trofie (Similarity score: 9.98)
- Pates Fraiches Orecchiette (Similarity score: 12.62)
- Orecchiette (Similarity score: 12.62)
- Auchan Pain De Campagne Tranché (Similarity score: 13.17)
- Orecchiette (Similarity score: 13.28)
- Napolina Spaghetti (Similarity score: 14.45)
- Bimbo Pan Para Hot Dogs (Similarity score: 15.64)
- S Market Paistopiste Täysjyväkaura Leipä (Similarity score: 16.12)
- Gerblé Sans Gluten Sans Lactose Graines (Similarity score: 18.03)
- Froiz Masa Para Pizzas Froiz (Similarity score: 18.36)
- Sabarot Lentilles Corail (Similarity score: 18.88)
- Spaghetti (Similarity score: 19.59)
- Jumbo Light (Similarity score: 20.79)
- Cora Tagliatelles Fraîches (Similarity score: 20.94)