Auchan Riz parfumé thaï
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 902kj (216 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 902kj (216 calories/kcal) |
| Fiber | 0.6 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.6 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 2 |
| Proteins | 4g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 0 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 0.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Vitana Rýžovo Kukuřičná Kaše (Similarity score: 3.74)
- La Vie Claire Soja Cuisine (Similarity score: 13.30)
- Trek Trek Protéine Nut Bars (Similarity score: 15.86)
- Biográ Bio Pizza Vegana (Similarity score: 16.19)
- La Vie Claire Riz Cuisine 100% Végétal (Similarity score: 16.85)
- Ravioli Au Boeuf (Similarity score: 17.04)
- Sainsbury's, By Sainsbury's French Fries (Similarity score: 21.41)
- By Sainsbury's French Fries (Similarity score: 21.41)
- Gluten Free Almond Cherry Granola (Similarity score: 21.42)
- Lysekils Mackrillfile (Similarity score: 21.62)
- Mini Gums (Similarity score: 22.35)
- Thiriet Pave De Saumon De L’atlantique (Similarity score: 22.47)
- Bio Naturae Pesto Au Basilic Zero (Similarity score: 22.96)
- Filet De Poulet Jaune (Similarity score: 23.15)
- Pavé De Saumon (Similarity score: 23.31)
Ingredients List
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)