Ballino,Almond,Lidl Lody śmietankowe z kawałkami prażonych migdałów i polewą o smaku czekolady mlecznej w wafelku.
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1255kj (300 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1255.0kj (300 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4.7g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.7g |
| Saturated Fat | 9.9g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 64.70588235294117% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 64.7% |
| Saturated Fat Value | 9.9g |
| Score | 17 |
| Sodium | 72.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 72.0mg |
| Sugars | 22.8g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 22.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Tartelettes Framboise (Similarity score: 8.46)
- Nestlé Mini Sándwich Con Helado De Nata Galleta Y Trocitos (Similarity score: 10.81)
- Carrefour,persyn Bâtonnets Géants Chocolat Au Lait Et Amandes (Similarity score: 12.25)
- Nature & Cie Tarte Surgelee Au Citron Sans Gluten (Similarity score: 12.25)
- Pastel Crema Catalana Con Crujiente (Similarity score: 12.32)
- Little Moons Triple Choc Cookie Dough Ice Cream Bites (Similarity score: 13.71)
- Archipel,aldi 6 Cônes Chocolat Pistache (Similarity score: 15.26)
- Alimerka Cono Vainilla Y Chocolate (Similarity score: 15.30)
- Triumf Glass Triumf Glass Storstrut (Similarity score: 15.45)
- Royne Cono Nata Chocolate (Similarity score: 16.36)
- Motta La Colomba (Similarity score: 16.80)
- Top Budget Maxi X8 Goût Vanille (Similarity score: 17.44)
- Nestle, Eskimopie Creamy Bar With A Milk Chocolate Coating, Vanilla (Similarity score: 17.76)
- Tartelette Framboise (Similarity score: 18.08)
- Coop,eskigel Cono Alla Panna (Similarity score: 18.61)
Ingredients List
- Whole Milk
- Glucose Syrup
- Emulsifier
- Stabiliser
- E412
- E407
- Natural Flavouring
- Sugar
- Water
- Butter
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)