Cône Extreme Sundae
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1159kj (278 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1159kj (278 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.1g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 3.1g |
| Saturated Fat | 8.1g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 67.5% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 67.5% |
| Saturated Fat Value | 8.1g |
| Score | 17 |
| Sodium | 56.00000000000001mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 56mg |
| Sugars | 28g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 28g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Boni Colruyt Cornets Moka (Similarity score: 6.90)
- Häagen Dazs Hel Hagen Dazs Menta Choco (Similarity score: 8.43)
- Mitchell's Premium Ice Cream (Similarity score: 10.84)
- Tarte Aux Poires Amandes (Similarity score: 11.14)
- Ben & Jerry's Ben & Jerry's 'the Cookie Dough Cool Lection' (Similarity score: 11.18)
- Ben&jerry's,unilever Jerry's Shorty Cookie Dough Ice Cream (Similarity score: 11.18)
- Ben & Jerry's Cookie Dough 4 Mini Cups (Similarity score: 11.18)
- Häagen Dazs Helado De Chocolate Y Menta Tarrina (Similarity score: 11.86)
- Ice Cream (Similarity score: 11.97)
- Nestlé Cônes Café Extrême (Similarity score: 13.63)
- Nestlé Cônes Glacés, Café Et Pépites Au Café 6 X 71 G (Similarity score: 13.63)
- Deluxe Tiramisu (Similarity score: 13.84)
- Bio Village, Marque Repère Tirais Bio Villages (Similarity score: 14.19)
- Magnum Batonnet Chocolat Blanc Blanc Amande (Similarity score: 14.20)
- Crème Brûlee (Similarity score: 14.82)